Файне село Ямельниця

 
 

Файне село Ямельниця

21.04.2012Коли чуємо про Тернопіль, на рівні підсвідомості автоматично виникає асоціація «файне місто» завдяки популярній пісні братів Гадюкіних. Цілком можливо, що колись і про село Ямельниця, яке знаходиться в якихось двох десятках кілометрів від Трускавця, виникатимуть асоціації типу «файне село». В принципі той, хто хоча б один раз побував в цьому мальовничому куточку, і не сумнівається в тому, що село «файне», але річ в тому, що багатьом не доводилося побувати там. А шкода.
Нещодавно створений сайт «Файне село Ямельниця» на http://yamelnicya.com є проектом вихідців з Ямельниці, тих, хто не забуває своє коріння, своїх предків і хто не перестає любити рідний край, починаючи від малої Батьківщини. Як на село, яке на даний час налічує менше півтисячі осіб, сайт просто досконалий, але повторюся – робили його мешканці Трускавця, де ямельничан хоча й менше, ніж вихідців з Орова, але все-таки досить для того, щоб могла діяти «ямельницька діаспора». Велика кількість уродженців Ямельниці проживає і в Дрогобичі, Бориславі, Стебнику, Стрию, Львові, є наші і за кордоном, зокрема в Чехії. Чому кажу «наші»? Та тому, що теж маю таке щастя народитися саме в Ямельниці, там і пройшли мої дитинство та юність, там, в не дуже лагідних, а можна сказати і суворих умовах вироблялися характер та світогляд. Притаманною рисою всіх ямельничан є працелюбність, відповідальність, наполегливість в досягненні мети, щирість та чесність, по цьому їх легко пізнати в світі.
Сайт «Файне село Ямельниця» містить історичну довідку про село, легенди та бувальщини, які перед тим публікувалися в газеті «POST-Поступ» та на нашому віснику, титульна сторінка містить офіційні дані про село та вірш про рідне село, з любов’ю написаний одним з ямельничан. Проте для більшості трускавчан, а також тих, хто цікавиться туризмом та екстримом, цікавою буде розділ «Скали». Справжні поціновувачі дикого туризму, скелелазіння (навіть можна сказати альпінізму), не зіпсутої цивілізацією дикої природи вже знають про це село в глибині гір. Із Трускавця і колись, і тепер піші екскурсії на ямельницькі скелі – одні з найпопулярніших для учнів шкіл, саме про такі походи вони згадують через 20 – 30 – 40 років після закінчення школи. Свої тренування та вишколи в Ямельниці біля скель проходять і пластуни, і члени патріотичного товариства «Спадщина», всі, хто хоче відпочити та набратися сил на дикій природі, від матінки-землі.
Сайт про Ямельницю знаходиться ще в стадії наповнення, в майбутньому планується розмістити на ньому і багато фото з краєвидами, цікавими місцями та цікавими людьми, скелями.

"Трускавецький вісник" № 23 (146) від 26.03.2010 р. Создан 21 апр 2012